Plemenní hřebci

Glitter Words PŘIPOUŠTĚCÍ SEZONA NA R.2009 JIŽ SKONČILA!

   V podrubrikách si vyberte,co chcete o plemenitbě vědět.

 

Plemenná kniha všech našich hřebců, vhodných k připouštění.

Nabízíme Vám připouštění vašich klisen našimi plemeníky! Pokud chcete hříbátko, stačí napsat na e-mail dinosaurus97@seznam.cz  jméno vybraného plemeníka a mi Vám vaši klisnu rádi připustíme! Poté si koupíte hříbátko podle značky a plemene jeho rodičů(našeho hřebce a vaší klisny) a uvedete k němu jméno jeho otce, tedy našeho plemeníka.

Veškeré dotazy pište na náš e-mail.

 

Naši hřebci jsou rozdělěni do třech kategorií:

Kategorie č.1-Plemeník prvotřídní kvality- tento plemeník se hodí spíše pro "neobyčejné klisny" např. na vrcholu své soutěžní kariéry nebo z oceněného či vzácného chovu. Na své potomky předává to nejlepší, co má-jak ze své povahy, tak ze svých sportovních schopností. Hříbě také dědí krásnou postavu, skvělou mechaniku pohybu a úžasné zbarvení. Hřebec této kategorii má spoustu různých ocenění a samozřejmě v PZ(nejen na našich) uspěl na nejvyšší úrovni.

Kategorie č.2-Plemeník standartní kvality- jedná se o plemenného hřebce buď na začátku své kariéry nebo o hřebce se středně dobrými schopnostmi. Tito plemeníci jsou vhodní pro klisny také této kategorie. Na své potomky předávají pouze některá svá plus, ale samozřejmě prošli základními PZ a nasbírali i menší ocenění. Ačkoliv tito hřebci nepatří do 1. kategorie, zaručujeme lepšího potomka, než od hřebce, bez titulku  plemenného hřebce !

Kategorie č.3-Obyčejný plemeník-o tomto hřebci se dá říct, že pouze vaší klisnu připustí, nezaručuje přenos svých nejlepších schopností a kvalit na potomka. Absolboval pouze základní zkoušky Plemenných hřebců.

 

Nabídka našich plemenných hřebců( 2009/2010 ):

Plemeník kategorie č.1

RZP Pegas

 Plemeno: Percheronský kůň

Zaměření: tah, přehlídky a výstavy

Něco o plemenném hřebci: Krásně osvalený kůň v nejlepších letech ! Zaručujeme potomka se skvělou povahou a nadáním na tah !

Připouští klisny: Chladnokrevné

 Prosím, na fotografii se podívejte v rubrice koně Schleich. Děkujeme.


 

 

 

 Plemeník kategorie č.1

RZP Lussy

Plemeno: Tenessejský mimochodník

Zaměření: Přehlídky, výstavy a drezura

Něco o plemenném  hřebci: Plemeník s vynikajícími schopnostmi v drezuře, získal první místo v mistroství ČR v drezuře. Také připouštěl klisnu, která vyhrála mistroství Evropy v drezuře. Má velmi tvrdá a kvalitní kopyta. Vhodný pouze pro zkušené jezdce, je to lekavý kůň a je jisté, že to potomek pochytí, ale když se budete snažit, odnaučíte ho to.

Připouští klisny: Lehkých plemen


 

 

 

Plemeník kategorie č.1

RZP Orido de Rio

 

Plemeno: Quarterský kůň

Zaměření: western, přehlídky, výstavy, školní kůň

Něco o něm: Orido je zvladatelný, občas bujarý maldyý hřebec, který má rád děti a pohyb ! Je to vynikající westernový kůň

Připouští klisny: Pony a lehké, pouze westernových plemen


 

 

 

Plemeník kategorie č.2

RZP Taur

Plemeno: Andaluský kůň

Zaměření: cross-country a závody všestranosti

Něco o něm: Na našem ranči je znám jako velmi temperamentní a nespoutaný hřebec s ušlechtilou hlavou, bohatou hřívou a ohonem a krásným šedo-černým zbarvením. Na závodech jak všestranosti, tak cross-country podává skvělé výkony. Je pro pokročilé jezdce. Zaručujeme, že potomek bude stejné povahy a krásy, jako je on!

Připouští klisny: Lehkého plemene a pony


 

 

 

Plemeník kategorie č.2

RZP El Diablo

Plemeno: Hanoverský kůň

Zaměření: závody všestranosti a tah

Něco o něm: Hřebec na začátku své plemenného hřebce. Doporučujeme spíše pro klisny nadané na skoky, potomek pak bude skutečně vynikající skokan po matce a po otci. Diablo se rychle učí a pod sedlem pro Vás udělá téměř cokoliv. Jeho jediný problém, který mu brání k lepšímu plemeníku spočívá v jeho náladovosti a je pravděpodobné, že to od něj pochytí i jeho potomek.

Připouští klisny: Těžkého a lehkého plemene. Lehké klisny spíše nadané na skoky


 

 

 

Plemeník kategorie č.2

RZP Lakas

Plemeno: Kůň Pinto

Zaměření: western a parkur

Něco o něm: Je velice šikovný, bystrý a přátelský hřebec ! Má neuvěřitelně hladké chody a miluje rychlé westernové disciplíny. Jeho potomek určitě zdědí jeho překrásné hnědobílé zbarvení. Pouze občas je tvrdohlavý, ale zvládají ho i středně pokročilí jezdci !

Připouští klisny: Lehkého plemene, spíše klisny Quarterů, Paintů, Pintů, Appaloos a Arabů. Můžou být však i vyjímky.


 

 

 

Plemeník kategorie č.3

RZP Persy

Plemeno: Francouzský jezdecký kůň

Zaměření:

Něco o něm: Doufáme, že jen dočasně bude v této kategorii plemeníků,  protože svým vzhledem a postavou má na plemeníka vyšší úrovně, žel nikdo není dokonalý a náš Persy má plno špatných zlozvyků-kopání do dveří boxu, vzpínání, lekavost a někdy přílišná divokost, ale i přesto doufáme, že jeho potomek bude mít ta nejlepší plus z jeho povahy a schopností.

Připouští klisny: Lehkého, těžkého i pony plemene


 

 

 


Kontakt

Koník

ZÁVODIŠTĚ: www.natyakonik.blog.cz
OBCHŮDEK: www.zlatapodkovakonik-obchudek.wbs.czAnketa

Kdo bude koník měsíce prosinec? Téma: Nejúspěšnější koně za listopad

Lakento!
75%
186

Point!
13%
31

Metas!
13%
31

Celkový počet hlasů: 248


Koněm měsíce září se stává Lady Rosa Marsey.

Více o tomto koni se dozvíte v rubrice 

Kůň měsíce